Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatKumppaneille
FI
Tietoa TurvastaTöihin TurvaanVastuullisuusUutiset ja sisällötTurva vuokraa
EtusivuTietoa TurvastaHallinto ja johtoTaloustietoaMedialleTöihin TurvaanVastuullisuusUutiset ja sisällötTurva vuokraaHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatKumppaneille
Tietoa TurvastaTöihin TurvaanVastuullisuusUutiset ja sisällötTurva vuokraa
Valitse sivu
Matkustaminen29.5.2025

Matkavakuutus ei korvaa lakosta aiheutuneita kuluja

Työtaistelutoimet voivat vaikuttaa tilanteesta tai työtaistelutoimen kohteena olevasta liitosta riippuen lento-, juna-, laiva- ja linja-automatkoihin. Turvan matkavakuutuksista ei korvata lakon vuoksi aiheutunutta matkan peruuntumista, viivästymistä tai keskeytymistä.
Nainen selaa puhelinta
Lisää ajankohtaista
Turva yrityksenä17.6.2026 Mahdollistamme Särkänniemen laitekaverit tänäkin kesänäSärkänniemen kävijöiden kaipaama laitekaveripalvelu on käytössä myös tänä kesänä yhteistyössä Turvan kanssa. Palvelu on saatavilla 22.6.–2.8.2026. Turva yrityksenä10.6.2026Turva uudistaa vakuutusalaa julkaisemalla Tuloturvavakuutuksen Lanseeraamme ensimmäisenä vakuutusyhtiönä Suomessa uudenlaisen, ammattiliiton jäsenille kehitetyn tuloturvavakuutuksen, joka turvaa toimeentuloa elämän äkillisissä muutostilanteissa, kuten työttömyyden, kohdatessa.  Turvan uusi Tuloturvavakuutus on ammattiliittojen saatavilla. Perhe8.6.2026Täysi-ikäisyys tuo vapautta – ja vähän vastuuta. Myös vakuutuksissa. Kun täytät 18 vuotta, maailma aukeaa uudella tavalla. Saat tehdä enemmän omia päätöksiä, hoitaa asioita itse ja elää arkea omilla ehdoillasi. Samalla muuttuu yksi tärkeä juttu: kaikki vakuutukset eivät enää hoidu automaattisesti vanhempien kautta.
Lisää ajankohtaista
Matkavakuutus ei korvaa lakosta aiheutuneita kuluja
Henkilö­asiak­kaan asiointi
Yritysasiakkaan asiointi
Yritystietoa
Turva somessa
Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn